KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13117284
nr 1311 7284
Anna Küntzel
(1897-1993), Sverige
Oljemålning, Stockholm. Signerad, daterad 1963. Bär dedikation. Olja på pannå, 30x49 cm
Anna Küntzel, svensk målare, tecknare och konsthantverkare född 1897, död 1993.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 mars 2020
kl 20:06:10
29/2 18:22:36
Anna Küntzel
Läs mer om Anna Küntzel